Digiturk’un yilan hikayesine donen satis sureci

Digiturk’un satisi ile ilgili son 1 yilda 5 farkli yazi yazmisim. Bun yazilara en guncelden en eskiye dogru asagida gorebilirsiniz.

Link5’ten baslayarak okursaniz bu konunun adeta bir yilan hikayesine dondugunu gorebilirsiniz.

 

2015 yili bitmeden bu konuyla ilgili son durumu sizlerle paylasmak istedim. TMSF Baskani Sakir Ercan Gul’un gectigimiz gunlerde yaptigi aciklamaya gore Digiturk’un satis islemi henuz tamamlanmis durumda degil:

Digiturk’un satış sürecine ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Gül, „Digiturk’un satış süreci devam ediyor. Satış tamamlanınca açıklama yapacağız. ‚Digiturk’ün satışı gerçekleşti‘ şeklindeki haberler doğru değil. Satış henüz gerçekleşmedi. Rekabet Kurumu’nun satışa onay vermesi sadece şartlardan birisi“ ifadelerini kullandı.

Acikcasi bu konu tam bir arapsacina dondu. Icinde bulundugumuz sektorde Digiturk acik ara pazar lideri durumda. Orada calisan bircok arkadasim, cok degerli profesyoneller var. Uzun suredir icinde bulunduklari belirsizlik ortaminin en kisa surede sonlanmasini samimi olarak diliyorum. Boyle bir atmosferde yol planlarindaki isleri hayata gecirmek, yeni teknolojilere yatirim yapmak konusunda zorluklar yasadiklarini tahmin etmek guc degil. Umarim 2016 yili tekrar duzluge ciktiklari ve sahiplik konusundaki belirsizligin ortadan kalktigi yil olur. 

Schreiben Sie einen Kommentar

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie mehr darüber, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden .