Digiturk’un satis sureci ile ilgili son durum

Gectigimiz sene bu zamanlar Digiturk’un satisi ile ilgili haberler sık sık basinda yer aliyordu. Hatta o donem D-Smart ve Turk Telekom’un baglayici olmayan teklifler verdigi basina yansimisti. ( D-Smart haber baglantisi, Turk Telekom haber baglantisi)

Aradan gecen 1 yila yakin zaman zarfinda bu konu sogudu ve gundemden dustu. (En azindan benim takip edebildigim kadariyla)

1414654888_tmsf1

 

Bu konudaki guncel durumu merak ettim. Google’da `TMSF` ve `Digiturk` keywordlerini iceren basit bir arama yaptigimda TMSF Baskani’nin yakinlarda katildigi bir programda  Digiturk ile ilgili kendisine yoneltilen soruya asagidaki cevabi verdigini gordum. Digiturk’un satisi ile ilgili son durum bu gozukuyor. Anlasilan 2015’in sicak konularindan biri olacak.

 

— Şu an böyle bir şey var mı eskilere? Şu an elinizde bir de Digitürk var. İhale mi olacak yoksa… Bir süreç var mı orada?

Süreç şöyle. Digitürk’ün yaklaşık yüzde 47 hissesine sahip olan Amerikalı bir fon var. Bu fonun Çukurova grubuyla önceden yapmış olduğu bir takım anlaşmalar var. Bu anlaşmalarda bizim kabul ettiklerimiz var etmediklerimiz var. Şu an bu grupla anlaşma noktasında mutabakat sağlamış değiliz. Mutabakat sağlamadan da buranın satışa çıkmasını hem malın sahibi hem genel menfaat hem de alıcı olarak sakıncalı görüyoruz. Kısa zamanda belli noktaya geldik, muhtemelen bu sene sonuna kadar belki önümüzdeki senenin başında bunu tamamlamayı düşünüyoruz. Bunu sağlayamazsak yapacağmız şey bir şelkilde kendi irademizi ortaya koyup ihale mekanizmasını işleteceğiz. Bu da hukuki itilaf yaratabilir. Biz itilafı minimize etmek anlamında tarafların hepsini rızasiyla satışı gerçekleştirmeye çalışıyoruz… Ama anlaşamazsak o mekanizma bir şekilde işltilecek. İşletilirken hukuki itilaf konusu oluşabilir, satışimız durdurulabilir o ayrı konu.

Schreiben Sie einen Kommentar

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.