Nafi Boynudelik

Benim babam adam gibi adamdır !

Benim babam temizdir,tertiplidir. Kılık, kıyafeti lekesizdir, özenlidir. Pantalonu ütülü, ayakkabısı boyalıdır.
Düşüncelidir. Empati yeteneği gelişmiştir. ‘Cool’dur benim babam. Herkes panik halindeyken serinkanlı kalabilendir.
Az konuşur,konuştuğu dinlenir. Zevklidir.
Tutumludur,hesabını kitabını bilir. Yeri geldiğinde ama para harcamasını da bilir.
Klas adamdir benim babam.
Güven vericidir. Bilirsin ki sırtını yaslayabilirsin güvenle. Olmuştur artık, olgun adamdır ziyadesiyle.
İyi pazarlık yapar. Zevk alır pazarlık yapmaktan,çocuk gibi sevinir.
Duygusaldır babam benim,balik burcudur ne de olsa.
Resimden anlar,aslında laf aramızda anladığını sanar.
Sabırlıdır babam benim,tokgözlüdür. Fotojeniktir, doğalca gülümser objektife.


Doğallık demişken doğallığı çok önemser, “herşeyin doğalı olacak” diye öğütler.
Duygularını belli etmez,içinde ama derinden yaşar benim babam.
Yeri gelince ağırlığını koyar,yeri gelince susar. Tatli-serttir. Kızarsa eğer bilirsin ki yanlış yapmışsındır.susarsın.

Benim babam babasını hiç tanımamış bir adamdır.

Evimde damalı bir masam var. Bu masaya sevdiklerimin gönüllerince iki satır yazmalarını istiyorum.
Bu sabah İzmir’e dönmeden önce bilge adam dedi ki:


Şimdiye kadar güzel sözler söylemişti bana babam. Ama bu, ama bu, o kadar az ama o kadar çok ki !
Demek istediğini o kadar iyi anladım ki babacığım. Teşekkür ederim, hep orda olduğun için. Baba nasıl olunur hem de hiç görmeden böylesine anlattığın için ! Biliyorsun, seni seviyorum !


Bu yazıyı yazmaktaki amacım, bu büyük adamı anlatmak onu tanımayanlara, onunla ne kadar gurur duyduğumu, ona duyduğum hayranlığı haykırmak cümle aleme…


Benim babam adam gibi adamdır !

“Nafi Boynudelik” için 9 yorum

 1. Gerçekten sevgil, hocam Nafi Bey, adam gibi adamdır ve çok da iyi bir hocaydı her zaman kendisini sevgiyle ve saygıyla anıyorum ne mutlu ki ben de onun öğrencisi oldum.Resmini bile olsa gördüğüme çok sevindim.

  1. Ne mutlu bana ki ben de O’nun öğrencisiydim.gerçekten çok güzel konuşur,güzel,etkileyici bir ses tonu vardır,tatlı serttir.O’nun ağzından tarih dersini dinlerdik, genelde yorum yaptırırdı bize.Karşıyaka Gazi Lisesi deyince ilk anımsadığım 6 Fen C ve Nafi Hocam.Sizi çok özlemişim Hocam…Dr..Seval Yargıç Erkal…..

 2. Evladının dilinden bu kadar güzel anlatılan,adam gibi adam sözünün bu kadar yerini bulduğu kişiyi öğretmenim olarak anmak inanılmaz onurlandırıcı… Yıllar sonra fotoğraf karesinde görebilmek bile çok mutlu etti….. Saygılar Nafi Hocam….

 3. Babama güzel sözlerinizi okudum. Çok memnun oldu. Sizlerden de çok güzel bahsetti, sağolsunlar dedi, selamlarını iletti.

  Ben de teşekkür ederim.

 4. sevgili hocam sizin izinizi yıllar sonra bulabildiğim için çok mutluyum inşallah beni hatırlarsınız 6 i ed okudum.yazılılarda hep yan oturur arkamda oturan nermine kağıdımı gösterirdim sizde bana sabırlar dilekkkkkk yeter artık derdiniz ve sadece sizinle resmim var sayın hocam benim için hep özeldiniz ve hep öyle kaldınız oğlunuza da çok teşekkürler sizinle bizleri bir şekilde buluşturduğu için her zaman sevgiyle kalın 🙂

 5. Sevgili Uygar;babanızın Tarih dersini sevdirdiği öğrencilerinden biri de benim…Kendisi unutamadığım öğretmenlerimden birisidir,mükemmel bir eğitmen olduğunu sizin gibi mesleğinde başarılı örnek bir evlat yetiştirerek de bir kez daha ortaya koymuş…Hakkında yazmış olduğunuz duygu yüklü yazınız ,kendisinin öğrencilerinden biri olma konusundaki haklı gururumu daha da yükseltti.Sevgi ve saygıları mı iletmeniz dileğiyle… HASAN PINARÇALI OTAOKULU İNGİLİZCE ÖĞR OYA GÜNEŞ …

  1. Degerli Dilek Hanim, Oya Hanim,

   Babam icin soylediginiz guzel sozler icin cok tesekkur ederim. Yorumlarinizi babama okudum, o da cok memnun oldu, selamlarimpni iletti.

   Evladi olarak ben de ogrencilerinde boylesine guzel izler biraktigi icin elbette buyuk gurur duyuyorum.

   Sevgiler

 6. Sevgili hocam, yillar sonra sizi buldugum icin cok sevincliyim. 69-70 yillarinda Sivas Kongre lisesinde tarih derslerimizde bizimleydiniz. Sizi sevgi ve saygiyla aniyorum, ayrica oglunuza cok tesekkür ediyorum size ulasmamizi sagladigi icin. Umarim hatirlarsiniz, sonra Almanya’ya ailemin yanina geldim.
  Her sey gönlünüzce olsun, saglicakla kalin sevgili hocam. Hamburg’tan selam olsun!

 7. Nafi öğretmenim hem benim hem de ablam Sumru Güneş in hocasıdır. Cook şansliyiz ki böyle bir öğretmenimiz oldu. Tarihi bana sevdiren içten, samimi, anlayışlı ve cok saygın bir öğretmenimizdi. Ilk Dersimizi dün gibi hatırlıyorum. Sınıfa girdi. Kendini tanıttı. Beni görünce cook şaşırdı. Sumru sen çok çalışkan bir öğrencisin ne yapıyorsun bu sınıfta dedi.ikiz gibi birbirimize çok benzeyen bir üst sınıftaki ablam Sumru zannetti beni sınıfta gulusmeler oldu. Ben de Sumru benim ablam olur hocam çok benziyoruz demiştim. Çok çalışkan bir öğrencimin kardeşini de ben okuyacağım için mutluyum dedi veeeee çok çalışkan olmayan ben Siğmin Güneş üstümde büyük bir sorumluluk hissettim. Nafi ogretmenimize sevgiler saygilar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir